niedziela, 13 stycznia 2019

SNTF odc.3 Podsumowanie roku 2018.

podcast, stabilizacja finansowa, moje oszczędności


Początek roku to okres wszelkiego rodzaju podsumowań i snucia planów na przyszłość. Pozwól, że ja również wpasuję się w ten ogólnoświatowy trend i w dzisiejszym artykule i audycji opowiem, jak wyglądały moje oszczędności i inwestycje w 2018 r.

 

 

Raport finansowy za rok 2018


Dawno już nie pisałem, co się dzieje z moim postanowieniem czyli uzbieraniem 200 000 zł do 2023 roku i o innych moich inwestycyjnych planach. Myślę więc, że początek roku to idealny moment, aby zrobić małe podsumowanie 2018 roku i opowiedzieć nieco o swoich finansach.

Tym razem jednak postanowiłem zrobić to troszeczkę inaczej niż zwykle i zrobiłem podsumowanie w formie audycji do posłuchania. Mam nadzieję, że znajdziesz kilka minut w drodze z pracy do domu i wysłuchasz tego co mam co powiedzenia.

W dzisiejszym odcinku usłyszycie m.in. o:

 • na co wydałem pieniądze w minionym roku,
 • jak mi szło z oszczędzaniem,
 • ile zarobiłem na inwestycjach,
 • co dalej z blogiem,
 • jakie mam plany na przyszłość.


 

Twarde dane i wykresy


Nie wszystko da się przekazać słowem. Niektóre rzeczy trzeba zobaczyć. Poniżej znajdziesz więc nieco twardych danych dotyczących moich inwestycji.

Fundusze inwestycyjne:

Jeśli śledzisz mojego bloga to wiesz, że jakiś czas temu pewną część pieniędzy zainwestowałem w 2 fundusze należące do jednego towarzystwa funduszy inwestycyjnych czyli Open TFI- fundusz stabilnego wzrostu i fundusz pieniężny. Fundusze te od momentu, kiedy kupiłem pierwsze jednostki przechodziły mniejsze lub większe wzloty i upadki. Na dzień dzisiejszy zysk/strata w poszczególnych funduszach wygląda następująco:

Fundusz pieniężny: +2,7%
Fundusz stabilnego wzrostu: -21,98%

Akcje Eurocash:

W listopadzie 2015 roku kupiłem 10 akcji spółki Eurocash za cenę 52 zł/akcja. Nie chcę nawet mówić jak bardzo jestem pod kreską na dzień dzisiejszy. Wystarczy tylko spojrzeć na poniższy wykres:W podcast'cie wspominam również o wakacyjnym wyjeździe do Chorwacji i na tym chyba się zatrzymam. Niech będzie, że skończę chociaż jednym pozytywnym akcentem :)----
                 Podobało się? Jeśli tak to nie zapomnij podzielić się powyższym artykułem ze znajomymi klikając w ikonki z lewej strony.

Będzie mi niezmiernie miło jeśli weźmiesz też udział w dyskusji i zostawisz po sobie komentarz :)

Zapraszam Cię również na mojego Facebooka- tutaj


Aby być automatycznie powiadamianym o nowych wpisach zapisz się na Newsletter- tutaj


Pozdrawiam/Wojtek

4 komentarze:

 1. Oby w 2019 roku zdrowie nie dokuczało, a ćwiczenia przyniosły zamierzony efekt! Jak najwięcej udanych inwestycji, by spełnił się jednak cel zebrania tych 200 tysięcy do 2023 roku!
  Cieszę się Wojtku, że nie porzucasz bloga. Czasem tylko jeden wpis w miesiącu może wpłynąć na naprawdę spore grono odbiorców, a czasem zmieni myślenie jednej osoby - w każdym wypadku Twoje działania na pewno nie są bezcelowe!
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. i właśnie dla tej jednej osoby spróbuję to dalej pociągnąć, bo dla siebie to już mi się chyba nie chce :)

   dzięki za miłe życzenia. Tobie również życzę wszystkiego dobrego na 2019 rok.

   Usuń
 2. Bardzo przyjemnie się słuchało, dzięki!

  OdpowiedzUsuń

Komentarze na blogu są przeze mnie moderowane. Wszelkie próby spamowania linkami czy promocji stron internetowych będą blokowane. Blokowane będą też wulgaryzmy i niestosowne zachowania.