O mnie/ O blogu

Dlaczego to robię i co Ty możesz z tego mieć.

 

Tak jak napisałem w zakładce "o mnie", jestem 30-paro latkiem z kredytem na karku i pensją na poziomie średniej krajowej. Żyję w Szczecinie, w średniej wielkości mieszkaniu i jeżdżę średniej klasy samochodem.

Założę się, że w dużym stopniu ten krótki opis pasuje także do Ciebie. Jak widzisz jestem zwykłym gościem, który dzięki wiedzy, licznym wyrzeczeniom i pracy osiągnął stabilizację finansową. Nie opływam w luksusy i do bogactwa mi jeszcze daleko i tak naprawdę wcale do niego nie dążę. Jedyne czego pragnę to zapewnić bezpieczeństwo finansowe mojej rodzinie.

Swojego bloga założyłem po to, aby zdobytym przeze mnie doświadczeniem i wiedzą podzielić się z innymi i zwiększać inteligencję finansową w społeczeństwie.

Znajdziesz tu informacje o tworzeniu budżetu domowego, oszczędzaniu, inwestowaniu i rozwoju osobistym. Opisywane zagadnienia postaram się oprzeć o prawdziwe koszty i przychody 4- osobowej rodziny, abyś w prosty sposób mógł odnieść je do własnej sytuacji. Pamiętaj jednak, że nie jestem wszechwiedzącym guru, nie mam monopolu na rację i w życiu zdarza mi się podejmować złe decyzje, także finansowe. 

Podane przeze mnie przykłady mogą być czasami dalekie od twojej sytuacji finansowej i życiowej. Mam jednak wielką nadzieję, że znajdziesz na blogu kilka rad i "patentów", których zastosowanie realnie poprawi stan Twojego portfela.

Pisze tego bloga także dla siebie. Chcę w ten sposób usystematyzować, poukładać sobie w głowie posiadane przeze mnie informacje. Liczę również na to, że pisanie da mi dodatkowy bodziec do ciągłego dążenia do wyznaczonych celów i poszerzania swojej wiedzy.

Żebyś mógł zobaczyć jak wygląda moja droga na szczyt, pragnę co jakiś czas zamieszczać na stronie coś na kształt raportu finansowego z opisem stanu portfela. Mam nadzieję zyskać w ten sposób dodatkową motywację i liczę na wasze podpowiedzi w komentarzach.

Jeśli więc pragniesz:
- zmienić swój stosunek do pieniądza
- nauczyć się racjonalnie wydawać pieniądze
- dowiedzieć się jak przetrwać na emeryturze bez ZUS
- poszerzyć horyzonty

TO ZOSTAŃ CZYTELNIKIEM MOJEGO BLOGA!!

Jeśli nasunie Ci się jakieś pytanie, coś Ci się nie spodoba albo jakąś informację uznasz za wartościową, proszę poinformuj mnie o tym w komentarzu lub e-mailem. 

PS: Nie jestem laureatem literackiej Nagrody Nobla. Pisanie tekstów idzie mi naprawdę ciężko. Znajdziesz w nich na pewno masę błędów ortograficznych, interpunkcyjnych i innych. Mam jednak nadzieję, że  mimo to moje wpisy będą dla Ciebie składne i sensowne. Proszę o wyrozumiałość :)

Jeśli jesteś zainteresowany temetyką poruszaną na blogu i pragniesz być na bierząco ze wszystkimi publikowanymi przeze mnie treściami-Zapisz się na NewsletterDO ZOBACZENIA NA BLOGU!!
  

UWAGA! Informacje przedstawione w tym artykule i na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność!Brak komentarzy: