niedziela, 15 kwietnia 2018

Poznaj sekret długoletnich i udanych związków.

kochankowie, oszczędzanie


Nie łatwo połączyć miłość i pieniądze. Jednak zdecydowanie warto postarać się o równowagę pomiędzy tymi dwoma składnikami każdego związku, gdyż w ten sposób zwiększymy szansę na długie i udane pożycie. Poznaj więc sekret mocno kochających się par.

Tu nie ma miejsca na żarty, gdyż według danych zebranych przez GUS, aż co piaty związek regularnie kłóci się o pieniądze, a nieporozumienia finansowe są właśnie jedną z najczęściej podawanych oficjalnych przyczyn rozpadu małżeństwa. Warto więc zadbać o uregulowanie spraw finansowych w swoim związku i to najlepiej już na początku znajomości.

O tym jak tego dokonać dowiesz się z mojego gościnnego artykułu, który pojawił się na blogu Rodziny ze Szczecina- Miłość a pieniądze.

Serdecznie zapraszam Cię więc na stronę Olgi i Przemka, gdzie znajdziesz mój tekst, jak również wiele innych ciekawych artykułów na temat rodziny i związków, dzieci itp.

Również gorąco namawiam Cię do wzięcia udziału w dyskusji pod wpisem. Jestem ciekaw jakie jest Twoje zdanie na temat pieniędzy w związku. Czy da się to jakoś połączyć, czy też jest to niemożliwe?

----

Jeśli trafiłeś tutaj po przeczytaniu artykułu na stronie Rodziny ze Szczecina, to witam Cię bardzo serdecznie w moich skromnych progach!

Mam nadzieję, że napisany przeze mnie tekst zachęci Cię do pozostania czytelnikiem bloga Stabilizacja Finansowa.

Aby ułatwić sobie zadanie, możesz zapisać się na Newsletter, co pozwoli Ci być na bieżąco z publikowanymi treściami, lub możesz polubić moją stronę na Facebooku— użyj okienka z prawej strony.

Pozdrawiam/Wojtek

                 


6 komentarzy:

 1. Cenne porady, zwłaszcza, że teraz ciężko trafić na młoda osobę bez żadnego kredytu czy nawet pożyczki. A pary często ukrywają przed sobą spore długi, bo myślą, że tak będzie lepiej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ludzie rozmowy o długach odkładają na później, bo to wstyd się przyznać, że coś poszło nie tak w życiu, tylko, że to nie poprawia sytuacji tylko wręcz odwrotnie- jeszcze bardziej pogarsza.

   Usuń
 2. ooo! 1/5 kłótni o pieniądze? sporo. podobno 3 rzeczy są najważniejsze do "opracowania" w związku: komunikacja, seks i właśnie pieniądze. jak któryż z tych obszarów więdnie, to słabo dla relacji. a propos związków i pieniędzy czytałam o tym tutaj https://blog.freebee.pl/ile-kosztuje-milosc-pieniadze-w-zwiazku/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego związek trzeba cały czas pielęgnować i muszą to robić dwie strony.Należy rozmawiać i komunikować swoje potrzeby i oczekiwania co do drugiej strony, a wszystko powinno iść w dobrą stronę. Nie jest to łatwe, ale konieczne.

   Usuń
 3. Świetny artykuł, z pewnością pieniądze to dość newralgiczny temat w wielu związkach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego jest to ważny temat do przegadania. Od tego się nie ucieknie. A im lepiej i głębiej wnikniemy w tą sferę partnera tym łatwiej będzie nam współżyć i tworzyć silną więź porozumienia.

   Usuń

Komentarze na blogu są przeze mnie moderowane. Wszelkie próby spamowania linkami czy promocji stron internetowych będą blokowane. Blokowane będą też wulgaryzmy i niestosowne zachowania.