Polityka reklamowa


Na blogu pojawiają się reklamy (bannery, linki partnerskie). Chcąc być wobec Ciebie porządku wypadałoby, abym coś na ten temat napisał. Chciałbym, abyś wiedział, na jakiej zasadzie działają powyższe reklamy, abyś miał świadomość tego, co spowoduje kliknięcie na link lub na obrazek. Dzięki temu Ty będziesz bardziej świadomy swoich wyborów, a ja zyskam nieco spokoju wiedząc, że znasz zasady. Po prostu, chcę być wobec Ciebie fair!

W treści niektórych wpisów możesz znaleźć linki odsyłające do stron sklepów internetowych, banków, wniosków, itp. Zasada działania takiej reklamy jest bardzo prosta. Po kliknięciu na link zostaniesz przeniesiony na stronę polecanego produktu. Jeżeli zdecydujesz się na skorzystanie z proponowanej oferty, to ja dostanę za to drobną prowizję. 

Dla odróżnienia od zwykłych linków, linki partnerskie oznaczone są kolorem żółtym.

Na podobnej zasadzie działają niektóre z wyświetlanych na stronie reklam obrazkowych (bannerów). Każde kliknięcie na banner spowoduje przeniesienie na stronę produktu, za polecenie, którego dostanę premię (o ile oczywiście zdecydujesz się na skorzystanie z oferty).

Ważne abyś wiedział, że skorzystanie z proponowanej przeze mnie oferty nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami dla Ciebie. 


Składając wniosek lub podpisując umowę robisz to na identycznych zasadach jak każdy inny klient. Ty klikając na link i korzystając z proponowanej oferty nic nie tracisz, a ja zyskuję za to kilka złotych.


Linki partnerskie i wybrane bannery są to formy reklamy, na które mam realny wpływ. To ja decyduję o ich umieszczeniu na stronie. Chciałbym, zatem, abyś wiedział, że polecam tylko te produkty, co do których nie mam żadnych wątpliwości. Głownie są to oferty, z których sam korzystam. Wierzę, że skoro dana rzecz sprawdziła się w moim lub w przypadku moich bliskich, to przyda się także i Tobie. 

Staram się nie umieszczać reklam, które mogą być w jakikolwiek sposób dla Ciebie szkodliwe lub niekorzystne.

Inną formą reklamy stosowaną na stronie są Bannery Google Adsense.

W tym przypadku, mój wpływ na wyświetlaną na nich treść jest ograniczony. Specjalne algorytmy dobierają wyświetlaną w bannerach zawartość na podstawie Twojej historii wyszukań w Google (zapisanej w plikach Cookies) i treści bloga. 

Ograniczam wyświetlanie reklam, które mogłyby mieć dla Ciebie niekorzystny wpływ i które mogłyby być sprzeczne z wartościami, które staram się przekazać na blogu (np. reklamy gier hazardowych, pożyczek itp.) Miej jednak świadomość, że mogę nie być w stanie wyłapać wszystkiego.

Jeżeli zatem zauważysz na stronie szkodliwą dla Ciebie, jak i dla mnie (czyli osoby prowadzącej bloga o oszczędzaniu i unikaniu bezsensownych wydatków) reklamę- daj mi znać, pisząc do mnie e-maila lub kontaktując się przez facebooka. Postaram się zablokować niechcianą reklamę.
 
Jednocześnie przypominam, że ostatecznie to Ty jesteś odpowiedzialny za swoje wybory. Proszę Cię zatem, abyś nie polegał jedynie na moich poleceniach tylko samemu analizował każdą ofertę, którą jesteś zainteresowany. Bowiem nie wszystko, co jest dobre dla mnie musi być dobre dla Ciebie.