środa, 7 września 2016

Lokata na 130 dni na 2,5%+ 100 zł premii.

https://clk.leadexpert.pl/click?c=QKp4UIpO&cr=nWtr0Sdu&s=vo8yuNhf


Od dłuższego czasu nie było na rynku ciekawej promocji bankowej dotyczącej lokaty, ale w końcu coś się pojawiło. Jest to promocja przygotowana przez Toyota Bank o nazwie „Lokata 130 dni z premią”.

W wielkim skrócie jest to akcja, w której za założenie 130-dniowej lokaty oprocentowanej na 2,5% nowy klient otrzyma 100 premii, a obecny klient 50 zł.

Jest się więc nad czym zastanowić. Zróbmy zatem mały przegląd tejże oferty.Bank Toyota chcąc przyciągnąć nowych klientów przygotował nową akcję promocyjną- „130 dni z premią”- gdzie za ulokowanie na dobrze oprocentowanej (2,5% w skali roku) lokacie min. 10 tys. zł można zgarnąć 100 zł premii.

Sprawą, o której koniecznie trzeba wspomnieć, bo jest to coś rzadko widywanego, jest fakt, że z promocji mogą skorzystać zarówno nowi jak i obecni klienci banku. Niestety w tym drugim przypadku premia została zmniejszona do 50 zł, ale to i tak dobrze, że bank nie zapomina o ludziach, którzy już mu zaufali:)

Ponadto Bank przygotował również program rekomendacyjny „Polecaj i zarabiaj”, w którym za polecenia konta znajomemu możemy zgarnąć dodatkowe pieniądze (i to niemałe, nawet do 250 zł).

Warunki konieczne do spełnienia w celu zgarnięcia premii:

Jako, że w opisywanej promocji mogą brać udział zarówno starzy jak i nowi klienci banku warunki są nieco bardziej złożone. Dla lepszego i czytelniejszego ich prześwietlenia opiszę je osobno.

Warunki zdobycia 100 zł dla nowych klientów:

Nowy klient Banku to osoba, która nie posiadała Konta Jedynego w Banku w okresie od 07.04.2015 r. do 29.08.2016.


 • Na stronie promocji nie trzeba zaznaczać wszystkich zgód. Wystarczy, że zaznaczymy, że zapoznaliśmy się z regulaminem i wyrażamy zgodę na przetwarzanie danych przez organizatora (pierwsze okienko). 

  oszczedzanie

 • Po zalogowaniu w panelu wybieramy opcję "Nie mam Konta Jedynego w Toyota Banku" i klikamy w link, który następnie przekseruje nas do wniosku o konto.

oszczedzanie


 • Przy wypełnianiu wniosku ważne jest, aby tym razem koniecznie wyrazić zgody na:
 1. przesyłanie informacji handlowych o ofercie banku,
 2. przetwarzanie danych za pomocą telekomunikacyjnych urządzeń końcowych w celu marketingu bezpośredniego,
 3. wyrażenie zgody na przekazanie danych objętych tajemnicą bankową w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia promocji.

 • Jeśli prawidłowo wypełniliśmy wniosek, w terminie 2 dni roboczych od złożenia dyspozycji, zgłosi się do nas Bank w celu ustaleniu wizyty kuriera i podpisania umowy.

 • Następnie najpóźniej do 31.10.2016 r. za pośrednictwem systemu bankowości internetowej Toyota Banku należy założyć lokatę "Plan Depozytowy na 130 dni" na kwotę co najmniej 10 000 zł. Aby załapać się na premię lokata musi być utrzymana przez min. 70 dni, ale nie warto jej zrywać wcześniej, ponieważ wiąże się to z utratą odsetek.

Warunki zdobycia 50 zł dla obecnych klientów:

W przypadku obecnych klientów premiowani będę jednak tylko ci klienci, którzy założyli Konto Jedyne w jednej ze wspólnych akcji Banku Toyota i Agory czyli:
 • Akcja „Lokata Toyota Bank z premią”
 • Akcja „SUPER DUET”
 • Akcja „SUPER DUET edycja 2”
 • Akcja „SUPER DUET edycja 3”
 • Akcja „Bądź aktywny – załóż nowy depozyt”
 • Akcja „Tankuj korzyści z Toyota Bank”


 • Pamiętajmy także o zaznaczeniu pierwszego okienka mówiącego o tym, że zapoznaliśmy się z regulaminem i wyrażamy zgodę na przetwarzanie danych przez organizatora.

 • Następnie po zalogowaniu w panelu wybieramy opcję "Mam Konto Jedyne w Toyota Banku” i koniecznie pamiętajmy o wyrażeniu wszelkich możliwych zgód.

 • Na koniec, aby załapać się na promocję musimy do dnia 31.10.2016 Zwiększyć saldo posiadanych w banku depozytów na dzień 28.08.16 poprzez założenie co najmniej jednej lokaty Plan Depozytowy na 130 dni na kwotę min. 10 000 zł oraz utrzymać ją przez co najmniej 70 dni od założenia.

 • Dodatkowo przez co najmniej 30 dni, licząc od dnia założenia lokaty Plan Depozytowy, musimy utrzymać zwiększone o kwotę min. 10 000 zł saldo wszystkich depozytów, które posiadaliśmy w dniu 28.08.2016.

Saldo środków zgodnie z regulaminem promocji to:

"kwota środków pieniężnych zgromadzonych przez Uczestnika na wszystkich kontach i wszystkich lokatach dostępnych w ofercie Banku na dzień 29.08.2016 roku"

Czyli jeśli 28.08 nie posiadaliśmy w Toyota Banku prawie żadnych lub żadnych środków, to po prostu zakładamy lokatę na kwotę min. 10 000 zł i utrzymujemy przez min. 70 dni. Tu sprawa jest łatwa. Natomiast jeśli mieliśmy np. starą lokatę, która skończy się za kilka dni, to trzeba pilnować, aby spełnić warunek utrzymania salda przez 30 dni. Jeśli bowiem założymy lokatę na kwotę min. 10 000 zł, a w międzyczasie skończy nam się nasza stara lokata (np. na kwotę 5000 zł), to w pewnym dniu warunek salda nie będzie spełniony – będzie mniej środków niż było 28.08.

Wypłata premii:

Zarówno w przypadku Nowych klientów jak i obecnych, o tym, czy spełniliśmy warunki i zakwalifikowaliśmy się do uzyskania premii zostaniemy mailowo poinformowani przez organizatora promocji (Agorę) do 17.01.2017 r. Po otrzymaniu tej wiadomości będziemy mieć czas do 31.01.2017 r., aby zalogować się do panelu na stronie promocji i podanie danych niezbędnych do wypłaty premii. Następnie do 14.02.17 r. organizator zobowiązuje się wypłacić należne nam pieniądze.

Szczegóły promocji w regulaminie.

Warunki programu poleceń "Polecaj i zarabiaj":

Możemy zwiększyć naszą premię o dodatkową kasę jeśli skorzystamy z proponowanego przez Bank programu poleceń. Warunki poleceń są identyczne, jak warunki udziału w akcji: polecającym może być „stary” klient z jednej z poprzednich akcji z Agorą bądź nowy klient, który przystąpił do promocji.

Osobami polecającymi nie mogą być pracownicy banku oraz wszyscy, którzy rozwiązali z bankiem umowę o Konto Jedyne w okresie od 7.04.2015 do 29.08.2016 r.

Z kolei osobami poleconymi mogą być "pełnoletnie osoby fizyczne, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, zamieszkałe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (...)które nie posiadają i nie posiadały w okresie od 07.04.2015 roku do 28.08.2016 roku Konta Jedynego w Banku (Nowy Klient Banku)"

Szczegółowe zasady programu poleceń:

Aby móc polecać Konto i Lokatę na 130 dni musimy zalogować się na stronie promocji i wygenerować specjalny kod, który podczas składania wniosku o konto musi wykorzystać osoba polecona. Ponad to osoba polecona musi podać także imię, nazwisko i adres mailowy użyty przez polecającego podczas rejestracji.

Jeśli osoba przez nas polecona jak i my sami spełnimy warunki wypłaty premii w akcji „130 dni z premią to za taką skuteczną rekomendację wynagrodzeni zostaniemy dodatkowymi 50 zł.

Warto jednak nadmienić, że za polecenia można zdobyć max. 250 zł, co oznacza, że opłaca się skutecznie polecić wyłącznie pięć osób. Za kolejne premii już nie otrzymamy. Nie warto więc się spinać.


Powiadomienie o zakwalifikowaniu do wypłaty premii z tytułu poleceń przyjdzie na naszego maila do 17.01.2017 r. wraz z informacją o uzyskaniu prawa do premii za lokatę. W takim samym terminie nastąpi również jej wypłata (do 14.02.2017 r.).

Lokata "Plan Depozytowy na 130 dni"- szczegóły oferty:

 • minimalna kwota jednej lokaty: 3 000 zł
 • maksymalna kwota jednej lokaty: 10 000 zł (taką lokatę należy założyć na potrzeby promocji)
 • okres lokaty: 130 dni;
 • oprocentowanie: 2,50% stałe

Zgodnie z regulaminem możemy założyć nawet 10 lokat tego samego typu, więc łącznie na "Planach Depozytowych na 130 dni" ulokować można do 100 000 zł.

Konto Jedyne- szczegóły oferty:

 • 0 zł za otwarcie konta
 • 2,49 zł - opłata za prowadzenie konta pobierana "z góry" na początku każdego miesiąca (jest ona jednak zwracana w kolejnym miesiącu w przypadku wykonania płatności kartą Super Red III lub Ruby Passion na sumę min. 400 zł miesięcznie)
 • 0 zł za przelewy złotówkowe zlecane za pomocą bankowości internetowej
 • 0 zł za wydanie i posiadanie karty płatniczej do konta (zgodnie z regulaminem promocji nie ma konieczności jej wyrabiania; ale pamiętajmy, że bez karty nie da się uniknąć opłaty za konto)
 • prowizja za wypłatę gotówki w dowolnym bankomacie w Polsce:
 1. 0 zł za pierwsze trzy wypłaty w miesiącu
 2. 4,50 zł za czwartą i kolejną wypłatę gotówki w miesiącuAle czy to wszystko się w ogóle opłaca:

Jak też widzicie jest jeden szkopuł. Za prowadzenie konta pobierana jest co miesiąc opłata w wysokości 2,49 zł, dlatego na koncie musimy zawsze mieć kilka złotych, aby nie pojawił się nam niedozwolony debet. Opłatę można jednak ominąć wykonując co miesiąc transakcje bezgotówkowe na kwotę min. 400 zł, w takim wypadku opłata ta jest nam zwracana.

Powstaje więc pytanie, czy opłaca nam się zabawa z kontem i lokatą jeśli co miesiąc z naszego konta będzie znikać 2,49 zł? Według mnie nawet bez tych kilku złotych akcja jest ciągle opłacalna.

Jeśli założymy lokatę i wraz z nią konto to do końca okresu naszego depozytu zostanie pobrane od nas 14,94 zł (opłata za: październik, listopad, grudzień, styczeń luty i marzec, czyli 6 x 2,49 zł). Dodatkowo, aby rozwiązać umowę z bankiem będziemy musieli wysłać wypowiedzenie listem poleconym, czyli doliczamy ok. 5 zł. Z związku z czym wszystkie opłaty za udział w promocji wyniosą nas ok. 20 zł, co oznacza, że realna premia spada do 80 zł.

Założona przez nas 130-dniowa lokata na 2,5% na kwotę 10 000 zł da nam zarobić ok. 72,12 netto. Jeśli doliczymy do tego należącą się nam premię, czyli 80zł, to po zsumowaniu wyjdzie nam 152,12 zł netto zysku, co przekłada się na oprocentowanie w skali roku na poziomie 5,27% brutto (4,27% netto).

5,27% to duuuużo powyżej średniej rynkowej. Warto więc zastanowić się nad wzięciem udziału w promocji Toyota Banku.

Podsumowanie:

„Lokata z premią” czyli akcja promocyjna Banku Toyota i Agory nie jest akcją idealną, ale na pewno jest się nad czym zastanowić. Dużym plusem bez wątpienia jest to, że udział w promocji mogą wziąć zarówno osoby nowe jak i dotychczasowi klienci Banku. Dodatkowo dzięki bonusowi w wysokości 100 zł (80 zł jeśli odliczymy konieczne do poniesienia opłaty) zyskujemy depozyt oprocentowany znacznie powyżej średniej rynkowej, a jeśli do tego wszystkiego uda nam się jeszcze nakłonić kliku znajomych do wzięcia udziału w akcji, to wzbogacimy się o dodatkowe 250 zł. Moim zdaniem gra jest więc warta świeczki.

Jeśli więc chcesz wziąć udział w akcji zarejestruj się w promocji. Ważne dokumenty:

Regulamin promocji

Tabela oprocentowania

Tabela opłat i prowizji

Regulamin świadczenia usług


7 komentarzy:

 1. Przyznam że kusząca propozycja tym bardziej że poza stnadrdaowym oprocentowaniem, jako nowy klient możemy zyskać dodatkowe 100 zł. Trzeba jednak się liczyć z tym że później bank będzie chciał nas zachęcić do założenie jakiegoś kolejnego produktu, już bez promocji - czy to konta oszczędnościowego czy założenia karty kredytowej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I właśnie ta dodatkowa 100- ówka jest tym co kusi, reszta nie jest jakaś super :) a co do tego, że bank będzie nas namawiał na kolejne rzeczy, cóż... możemy z niego w każdej chwili zrezygnować.

   Usuń
 2. Zawsze wydaje mi się krzywdzące to, że nowi klienci są traktowani lepiej niż starzy i lojalni, nie tylko w bankowości. Dlatego oduczyłam się lojalności do banków i żongluję lokatami, aby osiągnąć jak największy zysk. Takie wpisy jak Twój bardzo mi pomagają. Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie liczy się lojalność, ale nowy klient... I tak jest wszędzie, zarówno w bankach, jak i u operatorów komórkowych. W banku za lojalność możesz być jedynie doceniona przy kredycie, jeżeli masz
   odpowiednio długo konto i wiarygodność kredytową.
   A wpis swoją drogę jest świetny!

   Usuń
 3. Bardzo ciekawy wpis i zgodzę się z Bogatą, że jest to trochę smutne, że trzeba przeskakiwać z lokaty na lokatę, żeby otrzymywać najlepsze oferty. Marzy mi się bank, który troszczy się nie tylko o przybywających klientów, ale też takich, którzy już długo z nimi współpracują. Gdzie tu budowanie pozytywnych relacji z klientem? :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też nie lubię skakania z banku do banku, ale skoro bank nie dba o mnie jako o swojego stałego klienta, to niby dlaczego mam mu być wierny?

   Usuń
 4. "Oprocentowanie w skali roku na poziomie 5,27% brutto (4,27% netto)" - to jest bardzo dobre oprocentowanie! Obecnie to chyba nigdzie nie znajdziemy powyżej 4% w skali roku. W jednym z banków wynosi ono faktycznie, ale netto, pozostałe to maksymalnie 2.5%-3.5%. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Komentarze na blogu są przeze mnie moderowane. Wszelkie próby spamowania linkami czy promocji stron internetowych będą blokowane. Blokowane będą też wulgaryzmy i niestosowne zachowania.